ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13658527
*
nr 1365 8527
Spegel
180x71cm Med konsolbord. Längd: 76 cm. Djup: 32 cm, höjd: 57 cm
Kondition: slitage
Utrop:
800 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 december 2020
kl 19:27:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/12 13:33:53
1
100 kr
4/12 17:47:21
2
500 kr
6/12 13:09:19
3
350 kr
6/12 13:09:19
2
400 kr (Budbetjänt)
7/12 10:26:45
4
800 kr
7/12 15:26:22
5
1.100 kr
7/12 15:56:08
2
1.100 kr
7/12 15:56:09
5
1.100 kr (Budbetjänt)
7/12 19:22:30
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:45
-
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:21
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:58
*
Spegel
Kondition: slitage
Läs om budbetjänten
nr 1365 8527
Spegel
180x71cm Med konsolbord. Längd: 76 cm. Djup: 32 cm, höjd: 57 cm
Kondition: slitage
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 december 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/12 13:33:53 | 1 | 100 kr |
4/12 17:47:21 | 2 | 500 kr |
6/12 13:09:19 | 3 | 350 kr |
6/12 13:09:19 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
7/12 10:26:45 | 4 | 800 kr |
7/12 15:26:22 | 5 | 1.100 kr |
7/12 15:56:08 | 2 | 1.100 kr |
7/12 15:56:09 | 5 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
7/12 19:22:30 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:45 -
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:21 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:58